Obranné a bezpečnostní novinky viděl rekodní počet návštěvníků

18. května 2011  12:02
Obranné a bezpečnostní veletrhy IDET a PYROS/ISET v Brně nadále patří "do první evropské ligy". Potvrdil to zájem vystavovatelů i rekordní počet návštěvníků, oznámili organizátoři. Veletrhy během týdne navštívilo na brněnském výstavišti přes 30 tisíc lidí.  "Nová koncepce veletrhů, která nabízí komplexní přehled o celé sféře vojenské a civilní bezpečnosti, se rozhodně osvědčila. Včas jsme zareagovali na aktuální trendy integrace a prohlubující se spolupráce obranných a bezpečnostních struktur a zájem o účast na letošním ročníku potvrdil, že jdeme správným směrem," uvedl ředitel veletrhů IDET a PYROS/ISET Karel Torn.

Celková návštěvnost veletrhů IDET a PYROS/ISET, které letos probíhali současně, překročila podle organizátorů třicet tisíc lidí. Jen za první tři dny prošlo branami výstaviště více než 23 tisíc návštěvníků – tolik co za celý veletrh IDET 2009. Jednalo se výhradně o registrované odborníky. Tradičně vysoký byl zájem zahraničních partnerů. Během prvních tří dnů si expozice prohlédlo více než 1 300 zahraničních návštěvníků.

Velký zájem byl ze strany vystavovatelů, když se letos na veletrzích prezentovalo dohromady 548 firem z 27 zemí. Díky tomu si brněnská akce udržuje pozici největší přehlídky obranných a bezpečnostních technologií v rámci "nových" členských států NATO.

Veletrh PYROS/ISET představil novinky pro profesionály z oblasti požární ochrany, bezpečnosti i všech složek Integrovaného záchranného systému, ale také pro komerční subjekty, dobrovolné hasiče a další zájemce z řad veřejnosti. "V současnosti není dostatek finančních prostředků, ale musíme se připravovat do budoucna a vybírat si techniku, kterou nakoupíme, až se finanční situace zlepší. Jsme tu proto, abychom zjistili, co je v naší branži nového, a diskutovali s výrobci, protože v okamžiku, kdy je vypsán tendr, to už dělat nesmíme," generální ředitel Hasičského záchranného sboru Miroslav Štěpán.

Tradiční součástí veletrhů bylo vyhlášení nejlepších exponátů. Mezinárodní porota vybrala v expozicích dvě desítky vynikajících výrobků.

Zlaté prestižní ceny získaly exponáty:
- modernizovaná samohybná houfnice DANA – M1 CZ (společnost Excalibur Army)
- obrněný transportér VEGA (společnost SVOS Přelouč)
- bojové průzkumné vozidlo PANDUR II (společnost VOP-026 Šternberk)
- zodolněný a skladový ISO kontejner a manipulační podvozek (společnost Variel)
- samopal CZ SCORPION EVO 3 A1 (společnost Česká zbrojovka Uherský Brod)
- rozvaděč ATS A-L BOX (společnost ATS Telcom)

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.