Nejtěžší etapa vyřadila už čtyři týmy

31. ledna 2006  22:58,  aktualizováno  1.2
Z extrémního armádního závodu Winter Survival odstoupila ze zdravotních důvodů a kvůli špatné orientaci v terénu další čtyři družstva. Po polovině soutěže, která nemá nikde na světě obdoby, tak pokračuje už jen třináct z původních osmnácti týmů.  

Jako první ze soutěže odstoupili hned v úvodní pondělní etapě chrudimští výsadkáři, když se jeden ze členů týmu zranil při měřeném sjezdu v okolí Pradědu.

"Zbývající dva týmoví kolegové v závodě pokračují, ale mimo soutěž," uvedl mluvčí závodu Pavel Pazdera.

Po prvním dní nejnáročenější druhé etapy ze závodu odstoupila další čtyři družstva. Během dvoudenní etapy musí závodníci urazit přes šedesát kilometrů nehostinou zimní krajinou s veškerou výbavou na zádech, splnit řadu úkolů a přenocovat ve volné přírodě.

Těsně před cílem prvního dne dvoudenní etapy odstoupil slovenský tým z Akademie ozbrojených sil v Liptovském Mikuláši. "Lékař konstatoval, že nejde o nic vážného. Jeden ze závodníků je nachlazený a má teplotu. To mu však brání dál naplno soutěžit," konstatoval Pazdera.

Ze zdravotních důvodů pak lékař nedoporučil pokračovat jednomu ze závodníků ze 102. průzkumného praporu v Prostějově. Stěžoval si na dýchací potíže. Organizátoři jej převezli z místa, kde závodníci nocují ve volné přírodě, na horskou chatu Ovčárna. "Závod tím pro družstvo končí," uvedl Pazdera.

Otlaky na nohou jednoho ze členů týmů pak vyřadily ze soutěže i družstvo z Výcvikového střediska v Přerově.

Na špatnou orientaci v terénu pak doplatila trojice budoucích pilotů z Univerzity obrany v Brně. Družstvo na trati zabloudilo a nestihlo by v časovém limitu splnit všechny disciplíny prvního dne etapy.

V extrémním závodě tak pokračuje už jen třináct z původních osmnácti družstev.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.