Program extrémního závodu

Winter Survival 2007

Neděle 28. ledna
Zahajovací ceremoniál – Ovčárna pod Pradědem

Pondělí 29. ledna
I. etapa závodu
Dopoledne: Přesun horským terénem na lyžích (výstupy a sjezdy), sestup a výstup Divokým dolem na sněžnicích. Start v 7.00 hodin.
Úkolem hlídek bude vystoupat na skialpinistických lyžích od hotelu Barborka na vrchol Pradědu a sjet k Divokému dolu. Poté čeká závodníky sestup a výstup na sněžnicích v lokalitě Divokého dolu. Následuje druhý sjezd na lyžích zpět k hotelu Barborka. 
Odpoledne: Závod na sněžnicích. Start v 15.00 hodin.
Půjde o závod lanových družstev v členitém terénu nad Karlovou Studánkou na trati dlouhé přibližně jeden kilometr (příslušníci tříčlenné hlídky jsou při běhu na sněžnicích navázáni na laně).

Úterý 30. ledna
II. etapa závodu
Dvoudenní vytrvalostně technický závod. Během dvou dnů budou muset vojáci jen podle mapy a buzoly urazit padesátikilometrovou vzdálenost členitým terénem v pohoří Hrubého Jeseníku s povinnou výbavou a přitom plnit obtížné "survivaloviny", jako například překonání skalních útvarů s použitím horolezeckých pomůcek, záchrana a transport raněného, střelba z armádních zbraní, orientační běh, překonání překážek lanové dráhy nebo vodního toku či přespání ve volné přírodě.
V úterý 30. ledna v 7 hodin družstva vyrazí na dvoudenní přesun z prostoru jihozápadně od obce Heřmanovice, která se nachází na sever od Vrbna pod Pradědem.

Středa 31. ledna
II. etapa závodu
Dvoudenní vytrvalostně technický závod. Během dvou dnů budou muset vojáci jen podle mapy a buzoly urazit padesátikilometrovou vzdálenost členitým terénem v pohoří Hrubého Jeseníku s povinnou výbavou a přitom plnit obtížné "survivaloviny". Týmy startují od 7 hodin ráno z prostoru jižně pod Suchým vrchem nedaleko Vrbna pod Pradědem.

Čtvrtek 1. února
III. etapa závodu
Branný štafetový závod volným terénem nedaleko horského hotelu Kurzovní (800 metrů od chaty Ovčárna pod Pradědem). Trasa měří 5 kilometrů. První kolo – branný štafetový závod jednotlivců. Druhé kolo – branný závod hlídek. Hod granátem na cíl proběhne v prostoru před hotelem Kurzovní. Start prvního kola je plánován v 11 hodin.

Pátek 2. února
Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků mistrovství před chatou Ovčárna pod Pradědem začíná v 10 hodin.


«zpět na přílohu

Informační centrum o NATO

Informační centrum o NATO je veřejným informačním zařízením poskytujícím informace o Severoatlantické alianci.

INFORMAČNÍ CENTRUM O NATO
Jungmannova 17
110 00 Praha 1

info@natoaktual.cz
tel.: 221-506-758

Facebook RSS

Projekt podporuje Public Diplomacy Division NATO

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.