PROJEKTY A AKTIVITY INFORMAČNÍHO CENTRA O NATO
Aktuální a připravované projekty
 • Ammán mezi Prahou a Bruselem: seminář
  (31. srpna 2017)
  Při příležitosti završení čtyřletého působení velvyslanectví ČR v Ammánu v roli Kontaktní ambasády Severoatlantické aliance v letech 2013 – 2016 připravujeme odborný seminář, který zhodnotí činnost ambasády v souvislosti s alianční agendou. Jagello 2000 - IC NATO se činnostem kontaktních ambasád NATO dlouhodobě věnuje, už v roce 2005 vydalo studii Kontaktní ambasády NATO: nová dimenze zahraniční politiky ČR (2000–2005) a spolupracuje s českými zastupitelskými úřady vykonávajícími roli Kontaktní ambasády NATO, ať už v Srbsku, Ammánu nebo nyní ve Vídni.
 • Joint Sky: diskuze zahraničních vojáků na školách
  (září 2017)
  Informační centrum o NATO připravuje v návaznosti na Dny NATO v Ostravě diskuze žáků a studentů Ostravska s představiteli zahraničních ozbrojených sil. Na letošní září plánujeme debaty s vojáky ze Španělska, Německa a USA. Diskuze probíhají v rámci projektu IC NATO pod názvem Joint Sky.
   
 • Joint Sky: veřejné besedy s piloty v ostravském Domě knihy
  (září 2017)
  Zajímá vás vojenské letectví? Chystáme pro vás tradiční debatu s piloty Armády ČR i zahraničních letectev. Informační centrum o NATO spolupořádá veřejnou neformální besedu s představiteli ozbrojených sil zemí, které se účastní Dnů NATO v Ostravě. Besedy se konají v ostravském Domě knihy v rámci projektu IC NATO pod názvem Joint Sky od 14 do 17 hodin.
   
 • Poznej NATO 2017: studijní exkurze
  (září 2017)
  Informační centrum o NATO připravuje další ze série populárních exkurzí pro žáky a studenty, kteří budou mít unikátní možnost prohlídky letadel U.S. Air Force a debaty s piloty na letišti Leoše Janáčka v Ostravě. Cílem aktivity Poznej NATO je představit Severoatlantickou alianci a zapojení spojenců v jejím rámci. 

Novinka!

 • Poznej NATO 2017 s Hasičským záchranným sborem ČR
  (říjen/listopad 2017)
  Vzhledem k oblíbenosti programu studijních exkurzí Poznej NATO chystáme na letošní podzim novinku: edici zaměřenou na činnost hasičského záchranného sboru a civilní nouzové plánování. Studenti si budou moci prohlédnout těžkou hasičskou techniku, dozvědí se o zkušenostech hasičů ze zahraničích misí a budou s nimi  moci debatovat o zajišťování bezpečnosti. 
Uskutečněné projekty
 • Joint Sky: debaty na středních školách se zástupci zahraničních letectev
  (26. - 28. června 2017)
  IC NATO připravuje i letos diskuze představitelů zahraničních letectev s českými středoškolskými studenty. Červnová série proběhla se zástupci letectva USA na školách v Praze, Jaroměři, Vodňanech, Protivíně a Sázavě. Debaty jsou zaměřeny na podporu výuky bezpečnostní problematiky na školách po celé České republice.
Joint Sky (červen 2017) - zástupci letectva USA debatovali na středních školách v ČR (Gymnázium Vodňany, 28.6.2017)
Joint Sky (červen 2017) - zástupci letectva USA debatovali na školách v ČR (Základní škola, Protivín, 28.6.2017)
Joint Sky (červen 2017) - zástupci letectva USA debatovali na středních školách v ČR (Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř, 29.6.2017)
Joint Sky (červen 2017) - zástupci letectva USA debatovali na středních školách v ČR (Arcibiskupské gymnázium Praha, 28.6.2017)
 • Právní aspekty členství ČR v NATO: seminář
  (22. června 2017)
  IC NATO připravilo ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a nadací Brücke/Most seminář pro německé studenty práva zaměřený na legální aspekty členství v Severoatlatnické alianci a práci právníků v oblasti mezinárodní bezpečnosti.
Seminář pro německé studenty (IC NATO, 22.6.2017)
Seminář pro německé studenty (IC NATO, 22.6.2017)
Seminář pro německé studenty (IC NATO, 22.6.2017)
 • Vyšší úroveň česko-německé bezpečnostní spolupráce: seminář a debata
  (11. - 12. června 2017)
  V Praze jsme zorganizovali dva mezinárodní semináře k prohlubování bezpečnostní spolupráce mezi ČR a Německem. Jagello 2000 – IC NATO reaguje na intenzivnější bezpečnostní spolupráci mezi ČR a Německem iniciováním bilaterálních odborných seminářů reflektujících stav praktické spolupráce z teoreticko-akademického hlediska. Spoluorganizátorem seminářů, zaměřených na téma hybridních hrozeb, je Centrum transatlantických vztahů VŠCI za podpory Hanns-Seidel Stiftung a na německé straně Deutsche Atlantische Gesellschaft.
Veřejná debata „Policy towards Russia and lessons learnt from US elections - Czech and German views on countering Russia’s hybrid warfare before Czech and German elections. (12.6.2017)
Ředitel PCTR Alexandr Vondra zahajuje veřejnou debatu „Policy towards Russia and lessons learnt from US elections - Czech and German views on countering Russia’s hybrid warfare before Czech and German elections. (12.6.2017)
Česko-německý expertní seminář na téma „Cyber Security and Hybrid Warfare“ (12.6.2017)
Česko-německý expertní seminář na téma „Cyber Security and Hybrid Warfare“ (12.6.2017)
Konference Naše bezpečnost není samozřejmost 2017
Konference Naše bezpečnost není samozřejmost 2017
Konference Naše bezpečnost není samozřejmost 2017
 • Evropská obranná politika vs. NATO: debata
  (15. května 2017)
  Informační středisko Evropské unie Europe Direct v Liberci ve spolupráci s Informačním centrem o NATO připravilo přednášku a debatu na aktuální téma společné evropské obranné politiky a její vazby na Severoatlantickou alianci. Více infromací na webu libereckého centra.
Debata v Liberci o evropské obraně a NATO (15.5.2017).
Debata v Liberci o evropské obraně a NATO (15.5.2017).
Debata v Liberci o evropské obraně a NATO (15.5.2017).
 • IV. ročník neformálního setkání studentů s odborníky
  (6. dubna 2017)
  Informační centrum o NATO uvedlo další ročník úspěšné akce s názvem Atrium párty pro středoškolské studenty, jejímž cílem je umožnit studentům neformálně pohovořit s pozvanými odborníky z české bezpečnostní komunity. Akci připravujeme pro účastníky debatního projektu Model NATO/Prague Student Summit, který organizuje Asociace pro mezinárodní otázky. Letos se studenti mohli setkat mj. s představiteli Ministerstva zahraničních věcí ČR, Národního centra pro kybernetickou bezpečnost, Armády ČR, nevládních organizací, médií aj.
Neformální setkání studentů s odborníky organizované IC NATO (6. dubna 2017)
Neformální setkání studentů s odborníky organizované IC NATO (6. dubna 2017)
Neformální setkání studentů s odborníky organizované IC NATO (6. dubna 2017)
Neformální setkání studentů s odborníky organizované IC NATO (6. dubna 2017)
 • Poznej NATO 2017
  (17. března 2017)
  Informační centrum o NATO zorganizovalo další ze série populárních besed a ukázek pro středoškolské studenty Poznej NATO s cílem představit Severoatlantickou alianci a zapojení ČR v jejím rámci. Letošní první pokračování projektu proběhlo na základně 25. protiletadlového raketového pluku AČR ve Strakonicích, kde během jednodenní akce kromě činnosti Severoatlantické aliance vojáci studentům představili základnu a přípravu jejích vojáků na zapojení do aliančních operací. Této studijní cesty se zúčastnili studenti z Gymnázia Strakonice a z debatního projektu Model NATO, který organizuje Asociace pro mezinárodní otázky.
Poznej NATO 2017 - Strakonice
Poznej NATO 2017 - Strakonice
Poznej NATO 2017 - Strakonice
Poznej NATO 2017 - Strakonice
 • Informování o NATO a aktuální bezpečnostní témata: debata
  (9. března 2017)
  Představení Informačního centra o NATO a debata o aktuálních bezpečnostních tématech, členství ČR v NATO a postoji nové americké vlády k Alianci proběhla v IC NATO se studenty pražského Arcibiskupského gymnázia. 
   
 • Česká zahraniční, bezpečnostní a evropská politika: expertní diskuze
  (27. - 28. ledna 2017)
  Jagello 2000 připravilo ve spolupráci s Fórem 2000 a Asociací pro mezinárodní otázky uzavřenou diskuzi předních zástupců české zahraničně politické a bezpečnostní komunity na téma české zahraničně-bezpečnostní politiky. Dvoudenní akce proběhla v konferenčním centru Akademie věd ČR na zámku Liblice.

Informační centrum o NATO

Informační centrum o NATO je veřejným informačním zařízením poskytujícím informace o Severoatlantické alianci.

INFORMAČNÍ CENTRUM O NATO
Jungmannova 17
110 00  Praha 1

info@natoaktual.cz
tel.: 221-506-758

Facebook     RSS


Dny NATO v Ostravě

Září 2016

Počtem účastnících se letadel rekordní Dny NATO v Ostravě vidělo 130 tisíc návštěvníků.

Šampionát odstřelovačů

Duben 2016

Jedna rána, dvacet sekund! Snajpři z devíti zemí soupeřili v preciznosti

Staronová Aerovka

Duben 2016

V historických hangárech Aerovky v pražských Letňanech se otevírá nová letecká expozice.

Jordánské bojovnice

Září 2015

„Křehcí zabijáci“ v maskáčích a s kabelkami se chtějí vyrovnat mužům. Osmička žen předvedla své bojové dovednosti.

Mise na Islandu

Srpen 2015

Čeští letci s gripeny už podruhé během relativně krátké doby střežili na několik týdnů v rámci mise NATO daleký Island.