PROJEKTY A AKTIVITY INFORMAČNÍHO CENTRA O NATO
Aktuální a připravované projekty
 • Atrium party 2019: VI. ročník neformálního setkání studentů s odborníky
  (20. března 2019)
  Letošního ročníku úspěšné akce s názvem Atrium párty pro středoškolské studenty se zúčastní mj. zástupci Ministerstva zahraničních věcí ČR, Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost nebo Armády ČR. Cílem akce je umožnit studentům neformálně pohovořit s pozvanými odborníky z české bezpečnostní komunity. Projekt připravujeme pro účastníky debatního projektu Model NATO/Prague Student Summit, který organizuje Asociace pro mezinárodní otázky.
   
 • Poznej NATO 2019: studijní exkurze
  (20. března 2019)
  První Poznej NATO letošního roku bude unikátní. Studijní exkurze, která studenty tradičně přivádí na vybrané základny Armády ČR, účastníkům tentokrát umožní naživo pozorovat cvičení armády ČR "Safeguard Temelín", a to přímo v okolí této jihočeské elektrárny, kde budou jednotky protiletadlové obrany nacvičovat reakci na útok. Exkurze Poznej NATO organizuje IC NATO několikrát ročně, školy se mohou hlásit na email info@natoaktual.cz.
   
 • 20 let poté: Jak chápat rozšíření NATO z roku 1999: seminář v Bruselu
  (28. března 2019)
  Jagello 2000 - IC NATO, Stálá delegace ČR při NATO a Zastoupení Prahy v Bruselu organizují v Bruselu mezinárodní seminář k výročí vstupu do NATO s názvem "20 let poté: Jak chápat rozšíření NATO z roku 1999", kde vystoupí řečníci z NATO, ČR, USA, Polska, Německa nebo Velké Británie.
   
 • Česko-německá obranná spolupráce: seminář
  (20. - 21. května 2019)
  Jagello 2000 - IC NATO již potřetí organizuje ve spolupráci se svou německou partnerskou organizací Deutsche Atlantische Gesellschaft česko-německý bezpečnostní seminář. Zúčastní se jej čeští a němečtí experti na obranu a bezpečnost.
Uskutečněné projekty
 • Joint Sky: debaty na středních školách se zástupci zahraničních letectev
  (13. března 2019)
  IC NATO realizovalo první letošní diskuzi s představiteli zahraničních letectev s českými středoškolskými studenty. Piloti letectva USA z louisianské základny Barskdale AFB tentokrát navštívili Gymnázium Arabská v Praze. Debaty cyklu Joint Sky jsou zaměřeny na podporu výuky bezpečnostní problematiky na školách po celé České republice. Fotogalerie zde

 • Naše bezpečnost není samozřejmost: 6. národní konference
  (12. března 2019)
  Jagello 2000 - IC NATO připravilo 6. ročník prestižní národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost, která proběhla jako součást státní ceremonie k připomenutí 20 let od vstupu České republiky do NATO 12. března 2019 na Pražském hradě. Kromě nejvyšších ústavních činitelů zde vystoupili prezidenti zemí Visegradské čtyřky, zástupkyně generálního tajemníka NATO a další hosté. Informace o konferenci a předchozích ročnících naleznete na stránce www.nbns.cz.

 • 20 let Česka v NATO: 1999-2019: publikace
  (12. března 2019)
  IC NATO pokračuje v úspěšné spolupráci ČTK a vydalo již druhou publikaci založenou na historických textech ČTK. Tentokrát publikace připomíná 20 let členství ČR v NATO a 70. výročí existence NATO. Obsahuje mj. rozhovor s ministrem obrany Lubomírem Metnarem nebo text "Příběh Madeleine Albrightové: Z Bělehradu na Bělehrad". Publikace (36 stran) je v pdf zdarma ke stažení zde. Odkaz na první publikaci, vydanou loni ke 100. výročí založení Československa, s texty o významných událostech spojených s bezpečností ČSR a ČR je zde.
   
 • Umění strategického myšlení: veřejná přednáška
  (14. února 2019)
  Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) ve spolupráci s Jagello 2000 - IC NATO připravilo veřejnou přednášku „Umění strategického myšlení", na níž jako hlavní host vystoupí Dan Schueftan, president Centra národních bezpečnostních studií na Haifské univerzitě v Izraeli. Více informací zde.

 • Neformální oběd na téma hybridních hrozeb s gen. Karlem Řehkou
  (13. února 2019)
  Jagello 2000-IC NATO je spoluorganizátorem neformálního oběda pro představitele rakouského ministerstva obrany a ozbrojených sil, který organizuje Velvyslanectví ČR ve Vídni v rámci své role Kontaktní ambasády NATO pro Rakousko. Jako řečník na obědě vystoupil brig. gen. Karel Řehka, zástupce velitele Mnohonárodní divize NATO severovýchod a pohovoří o hybridních hrozbách a dezinformacích. 
   
 • Česká zahraniční, bezpečnostní a evropská politika: expertní diskuze „Liblice“
  (24. - 25. ledna 2019)
  Jagello 2000 připravilo ve spolupráci s Fórem 2000 a Asociací pro mezinárodní otázky další uzavřenou diskuzi předních zástupců české zahraničně politické a bezpečnostní komunity na téma české zahraničně-bezpečnostní politiky. Dvoudenní akce, kterou pořádáme dvakrát ročně, proběhla opět v konferenčním centru Akademie věd ČR na zámku Liblice.
   

Informační centrum o NATO

Informační centrum o NATO je veřejným informačním zařízením poskytujícím informace o Severoatlantické alianci.

INFORMAČNÍ CENTRUM O NATO
Jungmannova 17
110 00 Praha 1

info@natoaktual.cz
tel.: 221-506-758

Facebook RSS

Projekt podporuje Public Diplomacy Division NATO

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.