Na veletrh IDET přijedou armádní delegace z 21 zemí

28. dubna 2009  16:54
Zatím 21 delegací z celého světa potvrdilo svou účast na letošním ročníku mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně. Kromě expertů z Francie, Izraele nebo Německa na veletrh přicestují zástupci armád například z Alžírska, Egypta, Indonésie, Paraguaye nebo Peru.  


Ministryně obrany v demisi Vlasta Parkanová oficiálně počátkem roku pozvala představitele ministerstev obrany a armád ze 76 zemí celého světa. Podle informací organizátorů už účast přislíbilo 21 delegací. Do Brna přitom dorazí i ministři obrany z Bosny a Hercoviny nebo z Paraguaye.

Na poslední veletrh IDET před dvěma roky přijeli vojenští odborníci ze 23 států. Expozice na brněnském výstavišti tehdy zaplnilo 300 vystavovatelů.

Mezi hosty veletrhu by letos neměli chybět náměstek generálního tajemníka pro obrannou politiku a plánování NATO Jiří Šedivý, ředitel pro vyzbrojování na velitelství NATO Richard Froh nebo výkonný ředitel Evropské obranné agentury (EDA) Alexander Weis.

Veletrh bezpečnostní a obranné techniky IDET se letos uskuteční od 5. do 7. května. Mezi hlavní lákadla má patřit expozice české armády.

V pavilonu G1 a na volných plochách okolo bude soustředěno to nejnovější, s čím česká armáda a vojenská policie v současné době disponuje. Od nejnovějších nákladních vozů Tatra T-810, přes obrněná vozidla IVECO a DINGO 2 až po vyprošťovací tank VT 72M4.

Armáda chce také odborníkům i veřejnosti představit novou simulační techniku, komunikační prostředky a informační systémy.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.