Letošní IDET nabídne řadu novinek

16. února 2009  17:53
Jubilejní desátý ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET rozšiřuje své portfolio prezentujících se firem. Brněnské výstaviště v květnu obohatí požární a bezpečnostní technika, která bude mít po boku "armádních technologií" svoji premiéru.  

 

 

 

"V posledních letech došlo v oblasti obrany a bezpečnosti k výrazné změně. Mění se bezpečnostní rizika, dochází k nepřehlédnutelné integraci a spolupráci armádních a bezpečnostních struktur při obraně států a zejména ochraně obyvatel. Logicky tak přistupujeme k rozšíření nomenklatury veletrhu IDET," konstatuje jeho ředitel Karel Torn.

Návštěvníci i vystavovatelé se tak mohou těšit na větší portfolio oborů zaměřených na civilní bezpečnostní techniku a služby. S tím souvisí i nové zaměření doprovodných odborných akcí.

Po nedávném obohacení tohoto prestižního veletrhu o zabezpečení techniky a služby a zabezpečení zaměřené na ochranu osob je dalším novým oborem požární technika a služby.

IDET 2009 tak nabídne nejen prezentaci "klasické" obranné techniky, ale také téměř celou šíři techniky a služeb spojených s činností integrovaného záchranného systému. "Náš veletrh nabídne dokonalý přehled o celé oblasti vojenské a civilní bezpečnosti.

Za dva roky se pak uskuteční komplex veletrhů IDET, PYROS/ISET se společným podtitulem Veletrhy integrovaného záchranného systému," podotýká Torn.¨

Podle Torna tak veletrh získá novou specifickou skupinu návštěvníků, především ze státní správy. "Doplní se tím již tak rozsáhlá odborná návštěvnost především z řad armádních delegací od nás i ze zahraničí a návštěvníků z celého světa," uzavírá.

Veletrh IDET, který je pořádán co dva roky, je jednou z největších přehlídek obranných technologií ve střední a východní Evropě.

Dokládá to nejen rostoucí prestiž v zahraničí, ale také čísla z uplynulého ročníku: 278 vystavovatelů, 24 zúčastněných států, 41 770 m2 čisté výstavní plochy a 27 546 registrovaných odborných návštěvníků.

pb natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.