Strážníci ze zemí V4 budou řešit migraci i kyberbezpečnost

20. dubna 2017  11:55
Kybernetická bezpečnost, migrace, legislativa nebo moderní technologie. To budou hlavní témata mezinárodní konference obecních policií zemí Visegrádské čtyřky, která se chystá na konec května v Brně. Obecní policie si letos připomínají čtvrtstoletí od svého vzniku.  
Dny NATO v Ostravě | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Na brněnské výstaviště se v rámci mezinárodních bezpečnostních veletrhů IDET, PYROS a ISET sjedou 31. května na dvě stovky zástupců obecních policií z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska.

V rámci druhého ročníku unikátní konference budou diskutovat o mezinárodní spolupráci a aktuálních problémech, spjatých s činností obecních a městských policií.

O konferenci

Více informací o II. Mezinárodní konferenci obecních policií zemí Visegrádské čtyřky na oficiální stránkách organizátorů

„První blok bude věnován problematice migrace, mezinárodní spolupráci a epidemiologickým rizikům souvisejícím s migrací osob a jejich možné prevenci,“ uvedl Daniel Bednařík ze společnosti FT Technologies, která mezinárodní konferenci organizuje.

Další blok konference pak bude zaměřen na problematiku kybernetické bezpečnosti ve veřejné správě, ochranu dat a účastníky konference seznámí rovněž s novými právními výzvami v oblasti kybernetické bezpečnosti. Závěrečný blok bude věnován současné legislativě související s prací městských a obecních strážníků.

Účast v posledním panelu panelu potvrdila například vrchní inspektorka slovenského Úřadu na ochranu osobních údajů Tatiana Valentová nebo Milena Bačkovská z Odboru bezpečnostní politiky českého ministerstva vnitra.

Při příležitosti 25 let od vzniku obecních policií se budou strážníci prezentovat tradičně také ve statických i dynamických ukázkách přímo na veletrzích. Jednotlivé městské policie připravují ukázky své služby v regionu včetně městských uniforem. „Spojení této prezentace techniky a každodenní práce městských strážníků na bezpečnostních veletrzích s odbornou debatou na konferenci tak bylo logickým rozhodnutím,“ konstatoval Bednařík.

SPECIÁL: Veletrhy IDET, PYROS s ISET

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie

Podle šéfa zlínských strážníků a předsedy kolegia ředitelů městských policií Milana Kladníčka obecní policie za dobu své novodobé existence ušla velký kus cesty a dávno překonala zažité, že se podílí či pouze přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku.

„Těším na nové cenné poznatky o činnosti městských strážníků, protože jsou to oni, kdo bývají v první linii při boji s kriminalitou,“ uvedl předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Roman Váňa. Na konferenci vystoupí rovněž policejní prezident Tomáš Tuhý.

Mezinárodní veletrhy obranné a bezpečnostní techniky IDET, PYROS a ISET v Brně patří mezi přední světové přehlídky obranných technologií, ale také požární a bezpečnostní techniky a služeb. Letos se brány brněnského výstaviště otevřou od 31. května do 2. června.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2016

Počtem účastnících se letadel rekordní Dny NATO v Ostravě vidělo 130 tisíc návštěvníků.

Šampionát odstřelovačů

Duben 2016

Jedna rána, dvacet sekund! Snajpři z devíti zemí soupeřili v preciznosti

Staronová Aerovka

Duben 2016

V historických hangárech Aerovky v pražských Letňanech se otevírá nová letecká expozice.

Jordánské bojovnice

Září 2015

„Křehcí zabijáci“ v maskáčích a s kabelkami se chtějí vyrovnat mužům. Osmička žen předvedla své bojové dovednosti.

Mise na Islandu

Srpen 2015

Čeští letci s gripeny už podruhé během relativně krátké doby střežili na několik týdnů v rámci mise NATO daleký Island.