Banner národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost

Jsme svědky dynamicky se proměňujícího bezpečnostního prostředí, a proto Jagello 2000 považuje za důležité udržet debatu na téma bezpečnost na nejvyšší politické a expertní úrovni. Tu iniciovalo před dvěma lety při příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance v březnu 2014 na Pražském hradě.

Jagello 2000 by rádo zachovalo tento jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností a navázalo na úspěch a pozitivní reakce z dvou uplynulých konferencí.

III. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“ se uskutečnila 27. května 2016 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (vchod Sněmovní 1).

Předchozí ročníky

Nad konferencí převzal opětovnou záštitu Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Podporu konferenci vyslovil rovněž předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka.

Role „keynote speakera“ se zhostil exkluzivní zahraniční host Alexander Vershbow, zástupce generálního tajemníka Severoatlantické aliance.

Auditorium této politicko-expertní debaty na národní úrovni tvoří zejména členové Parlamentu České republiky, vrchní představitelé ozbrojených sil, zástupci ministerstev zahraničních věcí, obrany a vnitra, nejvýznamnější čeští bezpečností experti, diplomaté a vojenští přidělenci členských zemí NATO, zástupci médií a další hosté z řad odborné veřejnosti.

Na konferenci byly shrnuty hlavní změny v bezpečnostním prostředí za poslední rok jak z pohledu České republiky, tak mezinárodních institucí. Zároveň účastníci konference hledáli odpovědi na otázku, jak by měla a mohla naše země na tyto změny reflektovat, přičemž byl diskutován postoj a pozice České republiky k této problematice v kontextu nadcházejícího červencového summitu Severoatlantické aliance ve Varšavě, kterému konference předchází.

Shrnutí konference naleznete v komentáři od brig. gen. (v záloze) Františka Mičánka z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studiíí Univerzity obrany.

3. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost
3. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost
3. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost

Organizátor

Logo Jagello 2000

Hlavní partneři

Logo Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Logo NATO PDD

Marketingoví partneři

Logo BAE Systems
Logo Bell Helicopter
Logo SAAB

Partner

Logo Advanced Limousine Service

Mediální partner

Logo natoaktual.cz

Informační centrum o NATO

Informační centrum o NATO je veřejným informačním zařízením poskytujícím informace o Severoatlantické alianci.

INFORMAČNÍ CENTRUM O NATO
Jungmannova 17
110 00 Praha 1

info@natoaktual.cz
tel.: 221-506-758

Facebook RSS

Projekt podporuje Public Diplomacy Division NATO

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.