Kompletní program závodu Winter Survival 2004

26. ledna 2004  1:46
Etrémní armádní závod Winter Survival, který již podesáté probíhá v okolí nejvyššího vrcholu Jeseníků Pradědu, má celkem tři náročné etapy.  

Neděle 25. ledna
Zahajovací ceremoniál na horské chatě Ovčárna pod Pradědem, která bude sloužit po celou dobu závodu jako základna pro organizátory i pro soutěžní týmy.

Pondělí 26. ledna
I. etapa - přesun a sjezdy horským terénem a závěrečný závod na sjezdovce. Úkolem hlídek bude projet různě dlouhé sjezdové úseky v co nejkratším čase, přičemž jednotlivé úseky jsou proloženy několikakilometrovými přesuny do kopce nebo po rovině. Start prvního družstva je v 8 hodin ráno od vysílače na vrcholu nejvyšší hory Pradědu. Etapa končí závěrečným sjezdem na Ramzové.

Úterý 27. ledna
II. etapa - dvoudenní vytrvalostně technický závod. Během dvou dnů budou muset vojáci jen podle mapy a buzoly urazit šedesátikilometrovou vzdálenost členitým terénem v pohoří Hrubého Jeseníku s povinnou výbavou a přitom plnit obtížné "survivaloviny", jako je například překonávání nižších a vyšších skalních útvarů s použitím horolezecké výstroje, převoz raněného, střelba ze vzduchovky a pistole, vytahovaní uvízlého člena hlídky, manipulace s těžkým břemenem ve sněhu či přespání ve volné přírodě. Družstva začnou vyrážet na dvoudenní přesun v úterý ráno od 7 hodin z parkoviště Hvězda u Karlovy Studánky.

Středa 28. ledna
II. etapa - dvoudenní vytrvalostně technický závod. Účastníci budou pokračovat v náročné šedesátikilometrové etapě po noci strávené v zimní přírodě.

Čtvrtek 29. ledna
III. etapa - branný štafetový závod volným terénem nedaleko horského hotelu Kurzovní. Trasa měří 5 kilometrů. První kolo – branný štafetový závod jednotlivců, druhé kolo – branný závod hlídek. Hod granátem na cíl proběhne v prostoru před hotelem Kurzovní. Start prvního kola bude v 11 hodin.

Pátek 30. ledna
Slavnostní vyhlášení výsledků mistrovství před chatou Ovčárna za účasti náčelníka Generálního štábu Pavla Štefky.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.