Kdo bude bojovat o vítězství

26. ledna 2004  1:36
Do extrémního armádního závodu Winter Survival 2004 se letos přihlásilo 20 týmů ze šesti zemí. Nejvíce zástupců má pochopitelně česká armáda. Jednotlivé vojenské složky vyslaly hned 15 družstev.  

Společné síly Armády České republiky bude v závodě reprezentovat hned pět týmů.

Tříčlenné družstvo ze základny taktického letectva v Čáslavi, tým ze základny vrtulníkového letectva v Přerově a tři týmy elitních průzkumníků z Prostějova.

Síly podpory do soutěže vyslaly rovněž pět týmů. Tři jsou z Vyškova - z Vojenské akademie, tamější výcvikové základny a z doktrinálního velitelství. Jeden tým reprezentuje Záchrannou a výcvikovou základnu v Olomouci a poslední Výcvikové středisko z Velké Hleďsebe, který bude obhajovat loňské prvenství.

Jeden tým do soutěže poslala i Vojenská policie. Mezi tradiční závodníky patří týmy z Vojenské akademie v Brně a Vojenského oboru Fakulty tělovýchovy a sportu v Praze. Dva týmy poslala Vojenská vysoká škola ve Vyškově.

Zahraniční týmy tvoří družstvo německých horských myslivců z Berchtesgadenu, tým belgických výsadkářů, horská brigáda z polské Rzesze, francouzský armádní tým a družstvo ze Školy horských myslivců v rakouském Saalfeldenu.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.