To nejlepší ze Dnů NATO v Ostravě obrazem

20. září 2017  20:26
Na 90 tisíc diváků si našlo cestu na zářijové Dny NATO v Ostravě a to i přesto, že poprvé v celé historii této akce došlo kvůli velmi špatnému počasí k odvolání většiny letových ukázek nedělního programu. To nejlepší z víkendové show i příprav a nácviků přinášíme v rozsáhlé fotogalerii.  
Výstřel z tanku T-72M4 CZ | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Zahajovací výstřel z tanku T-72M4 CZ Nácvik skupiny Saudi Hawks Francouzský tým Couteau Delta na strojích Mirage-2000D se loučí s Ostravou Dny NATO v Ostravě Mimořádný neplánovaný nácvik skupiny Saudi Hawks za zrušená vystoupení na Dnech... Ukázka 7. mechanizované brigády Společný zásah slovenské a české policie při osvobození rukojmí z autobusu Bitevníky L-159 českého letectva odlétají z mošnovského letiště Dny NATO v Ostravě

Zvlášť pozoruhodné je, že i přes značně omezený program a vytrvalý silný déšť avizovaný i v předpovědích meteorologů v neděli na mošnovské letiště přišlo na 25 tisíc lidí.

Podle organizátorů to svědčí o tom, že si největší největší bezpečnostní show v Evropě za sedmnáct let našla velmi širokou základnu skutečně věrných příznivců.

Podrobná on-line reportáž z víkendových Dnů NATO v Ostravě

Plánovaný program dynamických vystoupení nebylo možné kompletně naplnit především kvůli velmi nízké oblačnosti. Zatímco v sobotu byla kvůli fragmentální oblačnosti zrušena netrpělivě očekávaná ukázka akrobatické skupiny Saudi Hawks, v neděli byla až na vrtulníky a slovenskou vládní letku odvolána všechna letecká vystoupení.

„Je to poprvé za celou historii akce, kdy jsme museli k takovému kroku přistoupit. Nejde jen o vytrvalý déšť, ale především o spodní základnu mraků, která znemožňovala bezpečné provedení letů,“ vysvětlil Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000, jež je hlavním organizátorem akce.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2016

Počtem účastnících se letadel rekordní Dny NATO v Ostravě vidělo 130 tisíc návštěvníků.

Šampionát odstřelovačů

Duben 2016

Jedna rána, dvacet sekund! Snajpři z devíti zemí soupeřili v preciznosti

Staronová Aerovka

Duben 2016

V historických hangárech Aerovky v pražských Letňanech se otevírá nová letecká expozice.

Jordánské bojovnice

Září 2015

„Křehcí zabijáci“ v maskáčích a s kabelkami se chtějí vyrovnat mužům. Osmička žen předvedla své bojové dovednosti.

Mise na Islandu

Srpen 2015

Čeští letci s gripeny už podruhé během relativně krátké doby střežili na několik týdnů v rámci mise NATO daleký Island.