Extrémní závod znovu vyhráli Rakušané

1. února 2007  18:16
Extrémní armádní závod Winter Survival opět vyhráli zkušení rakouští horalé ze Školy horských vůdců a záchranářů v Saalfeldenu. V náročném čtyřdenním závodě, který nemá podle organizátorů obdoby, dokázali zvítězit počtvrté v řadě.  
FOTOGALERIE

"Mám dobrý pocit, jsem v týmu nejstarší a společně se nám podařilo zvítězit. Od začátku jsme doufali, že vítězství obhájíme," řekl sedmačtyřicetiletý Robert Trixl z rakouského týmu.

O když rakouský tým vyhrál poslední čtyři ročníky, závod podle Trixla v žádném případě není jednoduchý. U některých disciplín jeho tým nezískal ani bod. "Například při orientačním běhu jeden člen našeho týmu selhal," konstatoval Trixl.

Za nejtěžší považuje úkol nazvaný Barmský most, při kterém tým musel na druhou stranu potoka přepravit těžký a vodou nasáklý dřevěný špalek. Závodníci se přitom mohli pohybovat jen na lanovém mostě nad potokem a ve vymezených místech na břehu. "To bylo nad naše síly," zhodnotil Trixl.

Závod Winter Survival je podle něj jedinečnou specialitou české armády. Nic obdobného a tak náročného zatím podle svých slov nepoznal. Pokaždé je přitom převapen tím, jaké nové disciplíny čeští organizátoři připraví.

Za asi nejatraktivnější z letošního závodu považuje úkol nazvaný Jump of Death (Skok srmti), při kterém museli závodníci nejprve vylézt na vrcholek asi čtyřicetimetrové skály a pak skočit dolů do natažené sítě. "Nikdy jsem nic podobného nedělal, ale moji kolegové se neodvážili, tak jsem musel skočit sám," popsal Trixl.

Na druhém místě skončilo družstvo pražského velitelství Vojenské policie, které se tak stalo přeborníkem české armády prorok 2007. Na třetím místě tým jeden z týmů Univerzity obrany v Brně.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.