Extrémní závod začal měřenými sjezdy

30. ledna 2006  13:48
V Jeseníkách začal extrémní armádní závod Winter Survival. Do první etapy nastoupilo 18 tříčlenných týmů. Na závodníky čekalo několik strmých stoupání a měřených sjezdů. Hned v úvodu se zranil jeden ze závodníků.  

Závodníci startovali v 7 hodin ráno na trať první etapy v několikaminutových intervalech. Celkem třikrát museli vystoupat na vrchol sjezdovek v okolí Pradědu a spustit se pak dolů v měřených usecích.

Hned při prvním sjezdu se zranil jeden ze závodníků z týmu 43. výsadkového mechanizovaného praporu z Chrudimi. "Na svahu upadl a vykloubil si rameno," řekl mluvčí závodu Pavel Pazdera s tím, že zraněného závodníka sanitka převezla do nemocnice v Bruntále.

Tým chrudimských výsadkářů pravděpodobně ze závodu odstoupí. Podmínkou je totiž, že závod musí absolvovat všichni tři členové týmu.

Odpoledne čeká na závodníky další disciplína - přeprava raněného. Týmy budou muset urazit co nejrychlejji několik kilometrů k vrcholu Pradědu, jeden z trojice však bude simulovat zraněného. Z nejvyššího jesenického vrcholu pak budou muset zraněného pomocí saní opět co nejrychleji dopravit dolů.

Výsledky první dnešní etapy, která je považována za jakýsi zahřívací den, budou známy pozdě večer.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.