• Informační centrum o NATO
  • nato.idnes.cz

• Extrémní závod napříč Jeseníky vyhráli vojáci z Náměště

31. ledna 2008  17:03
    Extrémní armádní závod Winter Survival vyhráli vojáci z 22. základny taktického letectva z Náměště nad Oslavou. Na druhé příčce skončilo družstvo ze Základny munice v Týništi nad Orlicí a třetí místo pak obsadili budoucí piloti z Univerzity obrany v Brně.

Konečné pořadí organizátoři potvrdili po 17. hodině.

Tým z Náměště ve složení Martin Hanáček, David Staněk a Jan Pokorný vedl v závodě od druhého dne. Mírný náskok si závodníci udrželi i před dnešní závěrečnou etapou.

Závod dnes vyvrcholil štafetovým během na lyžích v okolí Kurzovní chaty. Na účastníky čekal dvoukolový běžecký štafetový závod volným terénem. Trať měřila 6 kilometrů. V prvním kole závodili jednotlivci, ve druhém pak celé týmy.

Závodníci během posledních dní absolvovali přes padesát kilometrů náročným horským terénem s veškerou výbavou na zádech a museli splnit několik náročných lezeckých úkolů.

Závod nakonec dokončilo 17 z původních 19 soutěžních týmů.