Dny NATO v Ostravě nabídnou vojenskou show i letecký veletrh

7. května 2009  10:56
Letošní Dny NATO v Ostravě čeká řada změn. V pořadí už devátá přehlídka nejmodernější vojenské, policejní a záchranářské techniky a elitních jednotek z Česka i zahraničí bude podle organizátorů dvoudenní. Součástí akce navíc bude i letecký veletrh AirIn.  

Návštěvníci devátého ročníku Dnů NATO v Ostravě, které proběhnou od 16. do 20. září, zároveň navštíví i mezinárodní letecký veletrh AirIn 2009.

Ten bude probíhat ve stejnou dobu a ve stejné části areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava jako tradiční zářijová akce. Na veletrhu IDET v Brně to dnes oznámili organizátoři obou akcí.

Souběžné konání obou akcí bude mít podle něj přínos především pro návštěvníky obou akcí.

Dny NATO obrazem
Podívejte se na fotografie z loňského ročníku

"Dny NATO v Ostravě jsou ojedinělou akcí, na které mohou vidět vedle nejmodernějších armádních technologií také to nejlepší, co má k dispozici policie, hasiči, záchranná služba, celníci, Vězeňská služba a další složky, a to jak v rámci jednotlivých expozic účastníků, tak především během dynamických ukázek," řekl Pavlačík. "Letos jim přidáme bonus ve formě návštěvy mezinárodního veletrhu," dodal.

K dnešnímu dni potvrdilo účast na přehlídce již jedenáct států včetně České republiky, přičemž z jednání, která stále probíhají, je zřejmé, že toto číslo není konečné.

Organizátoři očekávají, že by bránami Letiště Leoše Janáčka Ostrava mohlo během třetího zářijového víkendu projít až 100 tisíc návštěvníků.

Podle Pavlačíka se přitom nic nemění na skutečnosti, že Dny NATO v Ostravě zůstávají nadále nekomerční akcí, na jejíž program je bezplatný vstup. "Jde o základní ideu, kterou určitě nebudeme a nehodláme měnit," konstatoval Pavlačík.

Loni se i přes nepřízeň počasí na celodenní show, ve které se představila vojenská technika z devíti zemí včetně nejmodernějších bojových letounů, přišlo podívat asi 40 tisíc lidí.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.