Armáda nabízí k prodeji bunkry i pěchotní srub z pohraničního opevnění

9. července 2019  13:25
Hned několik malých bunkrů ale také dvoupodlažní pěchotní srub z bývalého pohraničního opevnění nabízí k prodeji ministerstvo obrany. Aktuální nabídku nepotřebného nemovitého majetku, který chce obrana prodat, tvoří většinou pozemky včetně zemědělské a lesní půdy.  
Bunkr „Řopík“ z bývalého československého opevnění | foto: wikimedia

Další kolo výběrového řízení na prodej nepotřebného majetku vyhlásilo ministerstvo obrany na stránkách onnm.army.cz koncem června a v nabídce jsou pozemky a nemovitosti za minimálně 10 milionů korun.

Celkem jde o 35 nemovitostí, z nichž většinu tvoří pozemky různých kategorií, včetně zemědělských a lesních ploch, které jsou nabízené jak samostatně, tak v různě velkých souborech a výměrách. Podle ministerstva jde zajímavé lokality například v Lešanech nebo Benešově u Prahy, v Žatci, Kolíně nebo u Hradce Králové.

V nabídce figuruje také hned několik objektů bývalého pohraničního opevnění, o které je dlouhodobě velký zájem. Hned čtyři bunkry typu „Řopík“ jsou na prodej v oblasti kolem obce Písečné na Jindřichohradecku.

Minimální nabídková cena se u nich pohybuje od 14 do 38 tisíc korun. Na Opavsku pak nabízí ministerstvo k prodeji dokonce dvoupodlažní pěchotní srub minimálně za 219 tisíc korun.

Další nabídku objektů z bývalého československého opevnění má být připravena ještě do konce letošního roku. Novou nabídku nepotřebných nemovitostí plánuje ministerstvo zveřejnit koncem srpna.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.