Armáda prodává hotel u Lipna, střelnici i nepoužívané letiště

27. července 2011  20:11
Ministerstvo obrany prodává další nepotřebné nemovitosti za více jak 340 milionů korun. V nabídce je například hotel u Lipna, lukrativní poschoďové garáže v Praze, muniční sklad, bunkry, ale také letiště.  
Podle mluvčího ministerstva obrany Vladimíra Lukovského jde o prodej nemovitostí, "které byly vyřazeny z užívání, pro resort obrany jsou dále nepotřebné". Seznam nabízených nemovitostí lze i s fotografiemi najít na armádních internetových stránkách www.onnm.army.cz.

V nejnovější nabídce odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem ministerstva obrany je 31 různých nemovitostí. Nejlacinější objekty armáda nabízí za 11 tisíc. Jde o pozemek u Chocerad. Naopak nejdražší položkou je nepoužívané letiště Všechov u Tábora, za které chce armáda 64 milionů korun.

Mezi objekty a pozemky označenými jako nepotřebné a určenými k prodeji je například hotel v Horní Plané u Lipenské přehrady za bezmála 50 milionů korun nebo rozestavěné poschoďové garáže v Praze-Čimicích za podobnou částku.

Armáda se zbavuje také chaty Radost v Desné nebo bývalého školicího zařízení v CHKO Šumava. Zájemce za zrekonstruovaný objekt musí nabídnout nejméně 4 miliony korun.

Jako nepotřebné jsou vedeny také rozsáhlé pozemky bývalé střelnice v Bezděčíně u Mladé Boleslavi nebo areál bývalého muničního skladu v Sedlnicích. Od roku 2001 už podobně armáda prodala nejrůznější objekty a areály za více jak 2 miliardy korun.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.