Armáda cvičí v Bavorsku s cizinci

26. května 2004  9:11
Čeští, němečtí a američtí vojáci společně v Bavorsku cvičí vzájemnou pomoc při krizových situacích a živelných pohromách. Manévry začaly v pondělí v německém Weidenu a účastní se jich z české strany kromě profesionálů i vojáci v záloze.  

Pět smíšených družstev po deseti vojácích procvičuje, se kterými se mohou potýkat například při povodních nebo dalších živelních pohromách.

Jak uvedla mluvčí krajského vojenského velitelství v Plzni Ivana Buršáková, do pátého ročníku cvičení pod názvem Patrouille Euroregio Egrensis 2004 se letos poprvé zapojili američtí vojáci podpůrné skupiny v německém Würzburgu.

"Nejdřív jsme cvičili společně jen s vojáky ze Saské Kamenice, postupně se přidal Landshut, Bayreuth, Erfurt," uvedla Buršáková.

Jednotlivé týmy, které spolu soutěží v plnění úkolů, jsou smíšené. "V každém jsou Češi, Američani i Němci," konstatovala Buršáková. Komunikovat proto podle jejich slov musí anglicky.

Cvičení se z Bavorska postupně přesune do Durynska a Saska a skončí 27. května v Karlových Varech.

Manévry vyvrcholí na tamějším stadionu, kde ve čtvrtek budou připraveny pro veřejnost ukázky vojenské techniky, jako požádního tanku nebo vozidla pro radiační a chemický průzkum.

 

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.